Дата и час: 23 Юли 2019, 00:19

Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
метан на X5 3,0d 
Автор Съобщение
BMW Пристрастен
BMW Пристрастен
Аватар

Мнение Re: метан на х5 3,0 д
mstef написа:
Bavarcho написа:
абре рентабилно си е, ти колко мислиш че харчи един голям бус пълен с товар.
остави я първоначалната инвестиция, тя каквото и да правиш е голяма, дизела още малко и ще прескочи прага от 3 лева.

Там е проблема- буса изобщо не харчи много... Щом Спринтер дълга база и висок таван с почти пълен товар и нормално каране гори под 15/100 аз проблем с разхода не виждам... А началната инвестиция е особено важна- трябва да имаш кирия все пак в обозримо бъдеще...
Гледай го така- ако ставаше сравнително лесно (пък дори и сравнително скъпо) и имаше прилична икономия досега всичките маршрутки из София да са на метан... Хем въртят много км., хем са в града където разхода е по-висок, хем има достатъчно метан-станции- те имат сериозен интерес да дават по-малко за гориво ама интересно що са още на нафта ;)

Абе под 15/100 пълен с товар (нещо тежко) не е много лесно (имам впечатление тука от два Мерцедес Спринтер '02 Макси най-дългия и висок, и Ивеко '01 35c13 пак най-дългия, и висок).
"кирия" дори и много малка съм убеден че има, а всяка стотинка е важна.

26 Апр 2012, 11:05
Профил WWW
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение Re: метан на х5 3,0 д
Bavarcho написа:
mstef написа:
Bavarcho написа:
абре рентабилно си е, ти колко мислиш че харчи един голям бус пълен с товар.
остави я първоначалната инвестиция, тя каквото и да правиш е голяма, дизела още малко и ще прескочи прага от 3 лева.

Там е проблема- буса изобщо не харчи много... Щом Спринтер дълга база и висок таван с почти пълен товар и нормално каране гори под 15/100 аз проблем с разхода не виждам... А началната инвестиция е особено важна- трябва да имаш кирия все пак в обозримо бъдеще...
Гледай го така- ако ставаше сравнително лесно (пък дори и сравнително скъпо) и имаше прилична икономия досега всичките маршрутки из София да са на метан... Хем въртят много км., хем са в града където разхода е по-висок, хем има достатъчно метан-станции- те имат сериозен интерес да дават по-малко за гориво ама интересно що са още на нафта ;)

Абе под 15/100 пълен с товар (нещо тежко) не е много лесно (имам впечатление тука от два Мерцедес Спринтер '02 Макси най-дългия и висок, и Ивеко '01 35c13 пак най-дългия, и висок).
"кирия" дори и много малка съм убеден че има, а всяка стотинка е важна.

9/100 sprinter и то претоварен :YES:
това 15 трябва да е някакво градско със задръствания
по темата :
метан на Х5 е пълна лудост според мен.
п.п а дай оферта на лично за бусовете,тука на един съсед търсихме онази седмица .....

26 Апр 2012, 17:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2